| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 1% After-Sales Parts |
| Warranty: | One Year or 6000km |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model Size: | 2100 *790 *1090mm |
| Axis pitch: | 1350mm |
| Ground clearance: | 290mm |
| Engine model: | 162FMJ |
| Structure of engine: | 1 cylinder |
| Stroke: | Four stroke |
| Maximum power: | 8.2Kw/7500rpm |
| Maximum torque : | 10.5N.m/6200rpm |
| Mode of cooling: | Air cooled |
| Displacement : | 150cc |
| Precise displacement : | 149.5ml |
| Valve valve structure: | CBF |
| Cylinder diameter & stroke : | 62*49.5mm |
| Oil supply mode: | Negative pressure imbibition |
| Ratio of compression: | 10.3:1. |
| Mode of ignition: | CDI |
| Start up mode: | Electronics/Kick |
| ROZ: | No. 92 |
| Effluent standard: | EUR 3 |
| Lubrication method: | Pressure & splash |
| Transmission type: | infinitely variable speeds |
| Type of clutch: | Transcendental clutch |
| Mode of transmission: | Chain |
| Balance shaft: | Without |
| Maximum speed: | 90km/h |
| Braking mode: | FR: disc RR:disc |
| Form of tire: | Vacuum tube |
| Tire Specifications: | 3.50-17; 4.60-17 |
| Hub form: | Spoke hub |
| Gradeability Laden | 22° |
| Suspension system: | FR:Shock absorption |
| RR:Shock absorption | |
| Tank capacity: | 13L |
| ECO consumption: | 2.5L / 100 km |
| Battery Specifications: | 12V7AH |
| Lowest turning radius | 2120mm |
| Rated load: | 150kg |
| Net weight: | 115kg |
| Gross weight: | 145kg |
| Method of Packing: | Iron frame and carton |
| Package Size: | 1840*460*860mm |
| Loading quantity: | 20 GP :32 sets |
| 40 HQ :96 sets |








