|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 1% After-Sales Parts |
| Warranty: | One Year or 6000km |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model Size: | 1850*650*1080mm |
| Axis pitch: | 1240mm |
| Ground clearance: | 130mm |
| Engine model: | 152QMI |
| Structure of engine: | 1 cylinder |
| Stroke: | Four stroke |
| Maximum power: | 6.1Kw/7500rpm |
| Maximum torque : | 8.2N.m/6200rpm |
| Mode of cooling: | Air cooled |
| Displacement : | 125cc |
| Precise displacement : | 124.8ml |
| Valve valve structure: | SOHC four valves |
| Cylinder diameter & stroke : | 52X57mm |
| Oil supply mode: | Negative pressure imbibition/Fuel injection |
| Ratio of compression: | 93:1. |
| Mode of ignition: | CDI |
| Start up mode: | Electronics/Kick |
| ROZ: | No. 90 |
| Effluent standard: | EUR 3 |
| Lubrication method: | Pressure & splash |
| Transmission type: | infinitely variable speeds |
| Type of clutch: | Transcendental clutch |
| Mode of transmission: | Belt |
| Balance shaft: | Without |
| Maximum speed: | 80km/h |
| Braking mode: | Hydraulic disc brake |
| Form of tire: | Vacuum tube |
| Tire Specifications: | 3.50-10; 3.50-10 |
| Hub form: | Aluminium alloy |
| Hub specifications: | 3.50-10; 3.50-10 |
| Lighting form: | LED |
| Suspension system: | FR:Shock absorption |
| RR:Shock absorption | |
| Tank capacity: | 7L |
| ECO consumption: | 1.8 L / 100 km |
| Battery Specifications: | 12V7AH |
| Form of instrument: | LCD |
| Rated load: | 150kg |
| Net weight: | 105kg |
| Gross weight: | 130kg |
| Method of Packing: | Iron frame and carton |
| Package Size: | 1870*570*860mm |
| Loading quantity: | 20 GP :26 sets |
| 40 HQ :75 |














