|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 1% After-Sales Parts |
| Warranty: | 1 Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model Size: | 2060*760*1120mm |
| Axis pitch: | 1410mm |
| Ground clearance: | 180mm |
| Maximum speed: | 135km/h |
| Endurance(Full battery): | 100-110KM |
| Motor Manufacturer: | Quanshun |
| Form of motor: | 17 inch tile motor |
| Motor power: | 3000-5000W |
| Controller: | 72V100A |
| Braking mode: | Hydraulic disc brake+CBS |
| Form of tire: | Vacuum tube |
| Tire Specifications: | 110/70-17; 140/70-17 |
| Hub form: | FR:Aluminium alloy |
| R: Motor hub | |
| Lighting form: | LED |
| Suspension system: | Positive shock absorption |
| Rear central shock absorption | |
| Battery Specifications: | 72V100AH |
| Charging time: | 8-10H |
| Form of instrument: | LCD |
| Rated load: | 150kg |
| Net weight: | 160kg |
| Gross weight: | 195kg |
| Method of Packing: | Iron frame and carton |
| Package Size: | 1950*570*860mm |
| Loading quantity: | 20GP :24 sets |
| 40HQ:72 sets |